Pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz

Pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz – skuteczne pozycjonowanie SEO

Moim celem, jako specjalisty ds. pozycjonowania, jest pomoc w stworzeniu unikalnej pozycji marki, która odróżni Twoją firmę od konkurencji i zapewni Ci przewagę na rynku. Tworząc tę unikalną pozycję, pomagam Ci wyodrębnić dla Twojej firmy określoną niszę rynkową. W rezultacie zaczniesz przyciągać więcej klientów i zwiększać sprzedaż, jednocześnie podnosząc postrzeganą wartość swoich produktów lub usług.

Aby osiągnąć ten cel, stosuję proces, który doskonaliłem przez kilka lat konsultacji z klientami, pomagając im znaleźć przewagę konkurencyjną ich marek na rynku. Razem z moim zespołem tworzymy dynamiczne strategie pozyskiwania nowych klientów – a tego właśnie potrzebujesz! Zajrzyj do mojego portfolio.

Co to jest pozycjonowanie strony internetowej i sklepu internetowego? Jak być numerem jeden dla fraz lokalnych w Bydgoszczy
Co to jest Audyt SEO – analiza strony internetowej, branży i słów kluczowych
Pozycjonowanie stron internetowych – copywriting Bydgoszcz. Dlaczego teksty SEO są tak ważne?
Treść jest nadal królem SEO
Ile kosztuje współpraca ze mną?
Pozyskiwanie linków – pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz. Backlinki, sponsorzy, artykuły sponsorowane
Co jest lepsze – pozycjonowanie stron ogólnopolskie czy lokalne?

Co to jest pozycjonowanie strony internetowej i sklepu internetowego? Jak być numerem jeden dla fraz lokalnych w Bydgoszczy

Pozycjonowanie stron internetowych ma na celu podniesienie pozycji Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania na interesujące Cię frazy. Pierwsze miejsce dla frazy „suknie ślubne Bydgoszcz” dla osoby, która sprzedaje suknie ślubne w Bydgoszczy, musi generować klientów i duże zyski. Co ważne, jest to reklama stała, a nie jak w przypadku kampanii płatnych, gdzie po zakończeniu płatności tracimy całą jej skuteczność. Efekty uzyskane dzięki pozycjonowaniu będą działały przez długi czas. Jeśli Twoja konkurencja nic nie robi, Ty możesz zdobywać nowych klientów przez wiele miesięcy bez ponoszenia żadnych kosztów!

Na co powinieneś zwrócić uwagę, sprawdzając, jak dobrze pozycjonowana jest Twoja strona? Najważniejsze jest sprawdzenie, jak wysoko strona pojawia się na daną frazę w Google. Nie warto robić tego ręcznie, można skorzystać z wielu narzędzi dostępnych w internecie. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od tego, jak bardzo są one skuteczne i jak dobre, nigdy nie zastąpią własnych oczu i ręcznego researchu, ponieważ niektóre z nich nie zawsze mogą być dokładne, a niektóre rzeczy mogą zostać przeoczone.

Pozycjonowanie stron www
Audyt SEO, budowa strony, pozyskiwanie linków

Co to jest Audyt SEO – analiza strony internetowej, branży i słów kluczowych

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych dzieli się na kilka działań SEO. Pozycjonowanie strony internetowej to proces, który zajmuje trochę czasu, a na wyniki działań podjętych w celu optymalizacji strony trzeba chwilę poczekać. Jednak zdecydowanie rezultaty są tego warte!

Usługi pozycjonowania dzielą się na:

  • audyt SEO stron internetowych oraz konkurencji,
  • analiza i stworzenie strategii pozycjonowania (dobór słów kluczowych, architektura strony),
  • pisanie treści,
  • link building (pozyskiwanie linków prowadzących do Twojej strony).

Audyt strony internetowej to kompleksowy raport na temat kondycji Twojej witryny. Obejmuje on wszystko, począwszy od tego, jak duży jest ruch na stronie, a skończywszy na tym, jak dobrze działają poszczególne strony. Jest to dogłębny przegląd tego, co w Twojej witrynie działa, a co nie, i stanowi mapę drogową do rozwiązania wszelkich problemów, które wpływają na ranking SEO lub wrażenia użytkowników.

Może być przeprowadzony z wielu powodów, między innymi:

  • identyfikacja problemów, które sprawiają, że witryna nie zajmuje dobrych pozycji w wyszukiwarkach,
  • identyfikacja i naprawa problemów z użytecznością lub konwersją, które zmniejszają odzew na Twoje działania marketingowe,
  • analiza witryn konkurencji i określenie, w jaki sposób można poprawić wydajność własnej witryny,
  • audyt strony internetowej identyfikuje konkretne obszary słabości Twojej strony internetowej i dostarcza mapę drogową do poprawy. To nie tylko ocena – to także zestaw narzędzi, które podpowiedzą, jak naprawić problematyczne obszary.

Pozycjonowanie stron internetowych – copywriting Bydgoszcz. Dlaczego teksty SEO są tak ważne?

SEO, czyli Search Engine Optimization, to proces wykorzystujący sposób działania wyszukiwarek internetowych. Jest to proces optymalizacji strony internetowej w celu zwiększenia jej pozycji w wynikach organicznych zapytań do wyszukiwarek. Im wyżej witryna pojawi się w wynikach wyszukiwania, tym więcej użytkowników ją odwiedzi. Innymi słowy, SEO polega na optymalizacji treści i bezpłatnym marketingu. Sukces tego typu działań zależy od tego, jak wiele treści w witrynie spełnia dwa warunki:

  • dostarcza informacji, które są przydatne dla użytkowników,
  • jest napisana w taki sposób, aby spełniała wymagania wyszukiwarek, z uwzględnieniem najpopularniejszych słów kluczowych.

Treść jest nadal królem SEO

Pojawia się pytanie: co to ma wspólnego z copywritingiem? Teksty SEO są integralną częścią każdej kampanii SEO, ale przede wszystkim muszą być interesujące i wystarczająco wartościowe dla użytkowników. Muszą dostarczać odpowiedzi na pojawiające się od czasu do czasu pytania i pomagać im w rozwiązywaniu problemów. Wysokiej jakości treści sprawią, że czytelnicy będą spędzać więcej czasu na Twojej stronie i częściej do niej wracać. Daje Ci również wiarygodność jako ekspertowi w swojej dziedzinie, co jest kluczowe dla budowania relacji z klientami i zdobywania większych zysków.

Copywriting
Od 25 zł
Za 1000 znaków ze spacją
Research
Analiza i dobór fraz kluczowych
Korekta
Tekst pisany zgodnie z SEO
Marketing
1000 zł
Za miesiąc
SEO – Pozycjonowanie
SEM – Google Ads, reklamy Facebook
Marketing internetowy
Plan rozwoju
Konsultacje
Cena i Plan

Ile kosztuje współpraca ze mną?

Zawsze powtarzam moim klientom: „Zastanówcie się, jaka kwota będzie dla Was odpowiednia, abyście mogli bez przeszkód i obaw przeznaczyć ją na współpracę ze mną”. Musi to być kwota, na którą możesz sobie pozwolić, aby zainwestować w mój czas, a ja powiem Ci, co mogę dla ciebie zrobić.

Pracuję z klientami, z którymi kontaktuję się raz w miesiącu, aby omówić kilka prostych spraw, cel i kierunek działania, i to wszystko. Są też firmy, z którymi jestem w stałym kontakcie, mam pełny wgląd we wszystkie działania, jeżdżę na spotkania co miesiąc, w cyklach kilkudniowych, dzięki czemu mogę zrozumieć firmę na miejscu, pomóc w jej pracy i wybrać najlepszy kierunek działania.

Krótko mówiąc: każdy ma inne potrzeby i budżety. Powiedz mi, jaki jest Twój budżet, a zobaczymy, czy do siebie pasujemy.

Pozyskiwanie linków – pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz. Backlinki, sponsorzy, artykuły sponsorowane

Kolejnym ważnym elementem pozycjonowania stron internetowych, może nawet równie ważnym jak treści na stronie, są linki. Pozycjonowanie stron polega głównie na pisaniu tekstów i prowadzeniu link buildingu. Te dwa elementy w połączeniu z okazjonalną analizą i optymalizacją sprawią, że znajdziesz się w top3 na interesujące Cię frazy.

Pozyskiwanie linków to usługa, która powinna być obowiązkowa dla wszystkich stron internetowych, które chcą mieć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Wartość linków jest tak duża, że o ich pozyskiwaniu mówi się: „80% czasu na pozycjonowanie poświęcasz na link building”. Oznacza to, że jeśli chcemy, aby nasza strona była łatwo odnajdywana przez użytkowników, musimy ciężko pracować nad pozyskiwaniem wysokiej jakości linków z innych stron internetowych. Dobry profil linków jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na pozycjonowanie na pierwszej stronie Google. Pamiętajmy, że nie chodzi tu tylko o liczbę, ale przede wszystkim o jakość. Nieważne, ile mamy linków, ważne, aby pochodziły one ze znanych stron, o dużym ruchu i pozytywnym wizerunku.

Content Marketing
Influencer marketing
E-mail marketing

Co jest lepsze – pozycjonowanie stron ogólnopolskie czy lokalne?

Żadne z nich nie jest ani dobre, ani złe z definicji, wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć za pomocą swojego sklepu internetowego czy strony internetowej. Pozycjonowanie ogólnopolskie jest bardziej opłacalne, ale wymaga znacznie większego budżetu niż pozycjonowanie lokalne (jeśli chcemy uzyskać podobny efekt). Pozycjonowanie ogólnopolskie Twojej strony www wymaga również dużo więcej wysiłku, ponieważ konkurujemy na całym polskim rynku. Pamiętaj, że nie zawsze potrzebujesz pozycjonowania ogólnopolskiego. Jeśli oferujesz usługi głównie w swoim mieście, to zdecydowanie trzeba skupić się na pozycjonowaniu lokalnym, które przyniesie Twojej firmie realne zyski.

Pozycjonowanie stron w Bydgoszczy jest tańsze niż pozycjonowanie w całym kraju. Koszt pozycjonowania zależy od wielu czynników. W przypadku sklepów e-commerce ważne jest, czy bazują one na jednym czy wielu produktach, czy mają kilka tysięcy czy setki tysięcy produktów itp.

Co ważne, pozycjonowanie tradycyjnych stron internetowych jest nieco inne niż pozycjonowanie, którego wymaga sklep internetowy. Sklepy są zazwyczaj dużo bardziej złożone, jest więcej pracy analitycznej i często wiele rzeczy do poprawienia od strony technicznej.

Bardzo ważnym elementem jest to, czy strona będzie pozycjonowana na frazy lokalne, np. w Bydgoszczy, czy też będą to frazy ogólnopolskie. Każdy z tych elementów wpływa na całkowity koszt pozycjonowania strony.

Pozycjonowanie stron w Bydgoszczy, czyli tzw. pozycjonowanie lokalne, jest zazwyczaj najtańsze. Oczywiście w Bydgoszczy będzie ono droższe niż np. w Ciechocinku, ale znacznie tańsze niż dla fraz ogólnopolskich. Dlaczego się tak dzieje? Ma to ścisły związek z konkurencją – w przypadku fraz lokalnych mamy dużo mniejszą konkurencję.

Jeśli masz firmę z Bydgoszczy lub innego miasta i świadczysz usługi dla mieszkańców tego miasta, sensowne jest przeprowadzenie lokalnego SEO. Dobrym przykładem jest biznes restauracyjny, który nie ma większego sensu poza swoim miastem. Lokalne SEO może być również przydatne dla firm, które mają oddziały w całej Polsce i chcą je pozycjonować osobno w każdym mieście.

Wyślij zapytanie z formularza
Formularz kontaktowy
5/5 - (1 vote)