Pozycjonowanie i marketing dla firmy Kedarix – Uszczelnienia Techniczne

Pozycjonowanie stron www często kojarzy się z reklamą sklepów internetowych i małych stron usługowych. W przypadku dużych producentów uważa się, że to nijak nie może przekładać się na efekty. Jednak jak jest w rzeczywistości?

Jeśli szukasz dużego klienta, a nie ma Cię w internecie, to może być Ci trudno w ogóle się do takiego przebić. Często nasi potencjalni klienci weryfikują nas właśnie poprzez strony www i co ważne – coraz częściej wybierają do weryfikacji partnerów profile na Facebooku i LinkedIn. Bardzo ciekawe jest to, że takie firmy jak Orlen czy PKP potrafią zweryfikować swojego klienta właśnie na podstawie social mediów. Dochodziło nawet do sytuacji, kiedy klienci przy naszej próbie kontaktu odkładali słuchawkę, żeby po kilku miesiącach, kiedy strona się wypozycjonowała, odezwać się i poprosić o współpracę. Ciekawe, prawda?

Zastanów się także nad tym, jak różni się klient, który sam do Ciebie przyszedł, od tego, z którym się skontaktowałeś. Zdecydowanie w pierwszym przypadku będziesz w bardziej komfortowej sytuacji i będziesz w lepszym miejscu negocjacyjnym.

Początek w firmie Kedarix – zaczynamy pozycjonować

Współpraca z Kedarix zaczęła się bardzo dynamicznie. Od razu zacząłem współpracę w całym zakresie usług. Najistotniejszym elementem współpracy stało się pozycjonowanie i płatne reklamy Google Ads, które sprawiły, że w firmie zaczęli pojawiać się klienci detaliczni oraz duże przedsiębiorstwa potrzebujące często nietypowych produktów wykonywanych na zamówienie.

Zaletą płatnej reklamy w wyszukiwarce Google jest to, że działa ona od razu. W początkach współpracy jest to istotne, ponieważ niemal tego samego dnia mogę dowieść swoich efektów i pokazać, że wiem, co robię! Jednak te reklamy mają dwie poważne wady. Po pierwsze są drogie, a po drugie działają, póki za nie płacisz. Kiedy wydarzy się sytuacja, że z jakiegoś powodu nie będziesz mógł opłacić faktury za reklamy, te zwyczajnie zostaną wyłączone. Poskutkuje to dobiciem firmy w dole finansowym, jeszcze pogłębiając problem.

Dlatego podstawą jest pozycjonowanie!

Pozycjonowanie strony wymaga czasu. Na nowych stronach efekty będzie widać najwcześniej po 6 miesiącach. Na już istniejących, które mają pewien autorytet Google, nieco szybciej. Efekty oddalone w czasie często odrzucają klientów od pozycjonowania, ponieważ początkowo pozostawiają poczucie, że płacisz za nic, płacisz, a nowi klienci się nie pojawiają. Nic w tym dziwnego, pozycjonując swoją stronę internetową, mimo że mam wiedzę, jak to działa, sam mam takie poczucie. Inwestuję swój czas oraz pieniądze, a moja strona jest daleko w wynikach wyszukiwania Google.

Jednak kiedy minie ten czas – kwartał, pół roku, czasem rok, pozycjonowanie zacznie procentować. Każdego miesiąca zaczną pojawiać się nowi klienci, aż dojdzie do momentu, że sam uznasz, że teraz efekt jest wart znacznie więcej, niż za to płacisz w tej chwili.

Dokładnie tak było w firmie Kedarix. Początki były trudne, ponieważ branża jest nietypowa. W tej chwili każdego dnia pozycjonowanie przynosi pożądane efekty.

Pozycjonowanie stron www
W większości branż, pierwsze trzy wyniki ściągają 90% ruchu. Zobacz, jak być wśród nich.

Jak w praktyce wyglądają efekty po pół roku pozycjonowania?

Popatrz na wykres i sam oceń. Kiedy zaczęliśmy współpracę, strona była niemal niewidoczna. Trudno było znaleźć słowo kluczowe, na które Kedarix wyświetlał się chociażby w top10, nie mówiąc o top3.

Dzisiaj fraz w top10 jest ponad 150, zaś w top3 znacznie ponad 50. W topach są najważniejsze generyczne frazy: Viton, uszczelnienia techniczne, uszczelnienia Wrocław, oringi Kraków i wiele podobnych.

Strona jest pozycjonowana na całą Polskę pod kątem fraz ogólnych, takich jak Viton, oraz na frazy lokalizacyjne, takie jak uszczelnienia Wrocław. Jest to bardzo istotne pod kątem pozyskiwania klientów. Z punktu widzenia SEO fraza oringi i oringi Kraków są całkiem innymi słowami kluczowymi. Nawet jeśli Twoja strona będzie miała pierwsza pozycję na frazę oringi, nie oznacza to, że na oringi Kraków też będzie pierwsza. Dlatego istotą pozycjonowania jest obłożenie wszystkich fraz kluczowych, na jakie może być wyszukiwana Twoja usługa lub produkt.

Nie samym SEO firma żyje – social media, grafika, copywriting sprzedażowy, zdjęcia produktowe

Jak wspomniałem wcześniej, współpraca z firmą Kedarix opiera się o całą moją paletę usług. Zajmuję się pozycjonowaniem, ale także płatnymi reklamami, prowadzeniem firmowych kont na social mediach oraz wizytówką Google Moja Firma. Cykliczne wykonuję sesję zdjęciowe dla firmy, zarówno produktowe, jak i typowe zdjęcia wykorzystywane do budowania wizerunku firmy. Poza tym stale zaopatruję firmę w grafiki do social mediów oraz banery, wizytówki i broszury.

ll
Copywriting
Koniecznie wejdź w dział copywriting. Zobaczysz, jak powinno się pisać teksty i jak wpływają one na stronę.

Social media– dlaczego Facebook, LinkedIn czy Instagram są tak ważne?

W dzisiejszych czasach każda, ale to każda firma powinna mieć prowadzone konto w social mediach, a w szczególności na Facebooku. Jak wcześniej wspomniałem, nie musi służyć on do pozyskiwania klientów, ale do weryfikacji Twojej firmy i tego, co i jak robi. Jeśli wejdziemy na profil kilku firm z danej branży, zdecydowane wygra ta, która stale prowadzi swoje konta społecznościowe. Będzie ona godna zaufania w oczach potencjalnego klienta.

Kolejna sprawa, to brand. W dzisiejszych czasach opinia i znajomość marki są bezcenne. Budowanie świadomości marki i relacji z klientem może sprawić, że zaczną się stale pojawiać nowi klienci z polecenia, a w dobie kryzysu będziesz tą firmą, która przetrwa dzięki stałej klienteli, z którą zbudujesz odpowiednie relacje.

Bardzo ważne jest także pokazywanie, że coś robisz. Dodawanie postów, pokazywanie pracy, a także publikowanie przeciwności, z którymi poradziła sobie firma, jest niezwykle istotne. Dzięki temu potencjalny klient wie, że Twoja firma jest, intensywnie działa i można jej zaufać, bo nie ma nic do ukrycia!

Zdjęcia – czemu warto mieć swoje?

Coraz częściej jest tak, że nie zwracamy uwagi na jakość publikowanych materiałów, a także zdjęć. Sprzedajemy stoły tymi samymi zdjęciami, co 50 innych firm z konkurencji. Próbujemy uzyskać klientów na naszą usługę, reklamując się niechlujnymi i zniechęcającymi zdjęciami. To zwyczajnie nie zadziała. Należy się wybić spomiędzy konkurencji!

Nie chodzi o to, żeby mieć perfekcyjne zdjęcia i płacić tysiące za prostą sesję zdjęciową. Chodzi o to, żeby być o krok lepszym niż konkurencja. Mieć zdjęcia oddające więcej szczegółów, zrobione z bardziej korzystnej perspektywy, a także we właściwych kolorach. Takie podejście znacząco wpłynie na konwersje na Twojej stronie.

Dla firmy Kedarix stale wykonuję sesje zdjęciowe, których efekty możesz zobaczyć poniżej.

Jeśli szukasz firmy, która zadba o Twój wizerunek w firmie kompleksowo, dowiedzie obiecanych efektów i zadba o szybki rozwój, odezwij się do mnie. Jestem nieco staromodny i lubię uściskać dłoń z człowiekowi, z którym współpracuję. Jeśli będziesz zainteresowany współpracą, podjadę do Ciebie i porozmawiamy o tym, jak mogę Ci pomóc.

Copywriting
Od 25 zł
Za 1000 znaków ze spacją
Research
Analiza i dobór fraz kluczowych
Korekta
Tekst pisany zgodnie z SEO
Marketing
1000 zł
Za miesiąc
SEO – Pozycjonowanie
SEM – Google Ads, reklamy Facebook
Marketing internetowy
Plan rozwoju
Konsultacje
4/5 - (4 votes)

Leave a comment