Kamienie ogrodowe i ogólnie kamień naturalny są dla mnie czymś, na czym zaczynałem naukę pozycjonowania. Stąd mam niejaki sentyment do tej branży, a dodatkowo poznałem ją na wskroś. Niewątpliwie jest to trudna branża. Sezonowa, wymagająca dużych nakładów na zatowarowanie i logistykę. Jest to biznes, w który nie warto wchodzić bez sporego zaplecza. Jednak kiedy są możliwości, można na tym świetnie zarobić.
Pozycjonowanie stron www
W większości branż, pierwsze trzy wyniki ściągają 90% ruchu. Zobacz, jak być wśród nich.

Współpraca marketingowa z firmą kamienie-dekoracyjne.pl

Początek współpracy był ciekawy i dość dynamiczny. Klient znał firmę, którą promowałem wcześniej, i kiedy usłyszał, że ja zajmowałem się jej pozycjonowaniem, następnego dnia pojawił się u mnie, żeby podpisać umowę. W zasadzie śmieszne jest to, że prawdopodobnie kiedyś telefonicznie próbował nawiązać współpracę z poprzednią hurtownią, jednak ja go pogoniłem 😀

Co robię dla kamienie-dekoracyjne.pl?

Hurtownie kamienia to temat rzeka, jest niesamowicie wiele fraz, które trzeba pozyskać. Dodatkowo w wypadku tego klienta asortyment jest poszerzony o płytki kamienne, schody, parapety, ziemię, piasek, materiały akwariowe, krawężniki i wiele innych rzeczy.

Znając dobrze branżę, wiedziałem, że bez odpowiednich zdjęć, banerów trudno będzie sprzedawać. Dlatego cyklicznie wykonuję sesje zdjęciowe produktów oraz realizacji ogrodowych. W tej branży, podobnie jak w branży gastronomicznej, klienci kupują oczami. Jeśli nie widzą efektu, jaki da im konkretny produkt, nic nie kupią.

Dodatkowym elementem współpracy są social media. W tym przypadku ich zadaniem jest weryfikacja firmy i ocena tego, że coś się dzieje w firmie. Stale dodajemy nowe produkty, informując o tym klientów, realizacje czy najnowsze promocje. Zawsze przed wprowadzeniem działań marketingowych warto się zastanowić, po co coś robimy. W przypadku Facebooka Kamieni Dekoracyjnych głównym celem jest weryfikacja firmy. Jest to bardzo istotne, bo w tej branży zamawia się całe ciężarówki towaru, bez fizycznego kontaktu z klientem. Weryfikacja firmy na Facebooku pozwala nabrać pewności i zaufania.

Copywriting
Od 25 zł
Za 1000 znaków ze spacją
Research
Analiza i dobór fraz kluczowych
Korekta
Tekst pisany zgodnie z SEO
Marketing
1000 zł
Za miesiąc
SEO – Pozycjonowanie
SEM – Google Ads, reklamy Facebook
Marketing internetowy
Plan rozwoju
Konsultacje

Pozycjonowanie strony internetowej kamienie-dekoracyjne.pl – jaki jest efekt po niemal roku współpracy?

Efekt jest dwojaki. Nie zawsze wszystko robi się najlepiej i w tym wypadku popełniłem pewien błąd. Jak wcześniej wspomniałem, firma ma bardzo bogaty asortyment i moim błędem było pozycjonowanie niemal całej strony jednocześnie przy niewystarczającym budżecie do tak szerokich działań. Mimo że strona zebrała naprawdę wiele fraz w top 10 w tym czasie, a część z nich zapewnia napływ sporego ruchu, to zdecydowanie lepsze byłoby podejście bardziej ukierunkowane na konkretną gamę produktów. Kiedy minęły 4 miesiące, dostrzegłem swój błąd i skierowałem wszystkie działania na kamień ogrodowy. W tej chwili już widać pozytywny efekt mojej decyzji, ponieważ coraz więcej dużych sprzedażowych fraz dociera w pobliże top3. Przypuszczalnie za 4–6 miesięcy strona będzie wieść prym internetowy w branży kamieni ogrodowych.

Niezwykle istotnym elementem współpracy są moje relacje z właścicielem firmy. Zaufał on moim radom związanym z działaniami firmy i szybko zanotował spore zyski. Jedną z nich było poszerzenie asortymentu kamieni dekoracyjnych do granic możliwości. Dzięki temu kamienie-dekoracyjne.pl są jedną z najlepiej wyposażonych hurtowni kamienia naturalnego w Polsce!

5/5 - (2 votes)

Leave a comment